Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne

ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa

Relacja z XXI Międzynarodowej Konferencji Galwanotechnicznej, Warszawa 2023

Mamy już za sobą jesienne spotkanie naszego środowiska zawodowego, czyli XXI Międzynarodową Konferencję Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego (Łukasiewicz – WIT). Odbyła się ona w dniu 06.10.2023, jak co roku, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Tegoroczne hasło przewodnie Konferencji brzmiało „Technologia, ekologia, jakość – przyszłość galwanotechniki”.Frekwencja dopisała, w wydarzeniu wzięło udział około 65 osób. Konferencję otworzyła była Prezes PTG Anna- Gajewska-Midziałek, która w tym roku wraz z Komitetem Wykonawczym i Komisją Rewizyjną zakończyła swoją kadencję. Na tą okoliczność wręczyła wszystkim członkom KW i KR Dyplomy Uznania jednocześnie dziękując za wspólną wytężoną pracę na rzecz naszej organizacji. Następnie nowo wybrany Prezes PTG Jan Olszewski pogratulował Annie Gajewskiej-Midziałek sukcesów w kierowaniu naszym Towarzystwem przez ostatnie sześć lat oraz wręczył jej prestiżowy Złoty Znaczek PTG przyznawany za szczególne zasługi.

Konferencja była okazją do wysłuchania ciekawych prezentacji związanych z branżą galwanotechniczną i jej przyszłością. Sesję otworzyło interesujące wystąpienie Zastępcy Dyrektora ds. Badawczych Łukasiewicz-WIT Ireneusza Baica. Zaprezentował on powstały na początku tego roku Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny, który powstał z połączenia Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. W wystąpieniu mieliśmy okazję do zapoznania się z szerokim spektrum działalności Instytutu, w tym w zakresie budownictwa modułowego i materiałów budowlanych. Dyrektor nakreślił perspektywę współpracy Łukasiewicz – WIT z sektorem galwanotechnicznym, szczególnie w obszarze utylizacji odpadów. PTG bardzo liczy na dalszą współpracę i wsparcie ze strony Instytutu. Byłaby to kontynuacja długiej i bardzo dobrej tradycji zapoczątkowanej i realizowanej w IMP a później w Łukasiewicz-IMP.

Bogaty program Konferencji obejmował wystąpienia na temat technologii, urządzeń, możliwości zastosowania rozwiązań ograniczających zużycie wody oraz zmniejszających ilość ścieków i odpadów. Duże zainteresowanie wzbudził temat obliczania „śladu węglowego”, który wkrótce też będzie dotyczył branży galwanotechnicznej. W najnowszym numerze Biuletynu 42(57) 2023 zamieszczono artykuły związane z wybranymi prezentacjami.

Dziękujemy za odwiedzenie nas na wspólnym stoisku wystawowym PTG i Łukasiewicz – WIT, gdzie przez trzy dni była okazja do bezpośrednich spotkań i nawiązania kontaktów w obszarze galwanotechniki.

Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne jest Partnerem Targów GOLDEXPO Warszawa od wielu lat i bardzo cenimy sobie nasze uczestnictwo w tym interesującym wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej, która jest organizatorem Targów za owocną współpracę.

Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne

więcej zdjęć tutaj –> galeria

Udostępnione prezentacje –> pobierz