Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne

ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa

Relacja z XX Międzynarodowej Konferencji Galwanotechnicznej oraz Targów GOLD EXPO Warszawa 2022

Tej jesieni, w dniach 29.09-01.10.2022 r. towarzyszyliśmy Targom GOLDEXPO branży złotniczo-jubilerskiej z ramienia Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Wydarzenie służy budowaniu relacji z dotychczasowymi i potencjalnymi kontrahentami. Organizowane jest przez Fundację dla Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej – ludzi ze środowiska złotniczo-jubilerskiego, którym zależy na jedności i rozwoju branży.

PTG od wielu lat zapraszane jest do udziału w Targach. Także tym razem – jak co roku – oprócz stoiska wystawowego odbyła się Konferencja. Hasło przewodnie brzmiało: „Nauka i praktyka w galwanotechnice”. Program Konferencji  można zobaczyć tutaj.

Oprócz ciekawych wystąpień firm branżowych odbyły się prezentacje prac dyplomowych osób nagrodzonych w Konkursie  im. prof. Tadeusza Żaka. Nagrodami wyróżniono następujące  prace:

Rozprawa doktorska

Dr inż. Anna Brudzisz: – „Wykorzystanie anodowych membran tlenku glinu uzyskanych na drodze szoku potencjałowego do otrzymywania nanostrukturalnych elektrod Ag oraz AgPd mających zastosowanie w redukcji halogenków alifatycznych”
Promotor: prof. dr hab. Grzegorz D. Sulka
Wydział Chemii UJ, Zakład Chemii Fizycznej i Elektrochemii Zespół Elektrochemii, Kraków

Prace magisterskie

Mgr inż. Lidia Dominika Zajączkowska – „Anodyzacja aluminium w roztworach wybranych α – hydroksykwasów”
Promotor: dr hab. Małgorzata NOREK, prof. WAT
Wydział Nowych Technologii i Chemii, Katedra Zaawansowanych Materiałów i Technologii, Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa

Mgr inż. Bartosz Szumski – „Badanie wpływu parametrów obróbki powierzchni aluminiowych na jakość warstw tlenkowych uzyskanych podczas plazmowego utleniania elektrolitycznego”
Promotor dr inż. Maciej Sowa
Politechnika Śląska, Wydział Chemiczny, Katedra Chemii Nieorganicznej, Gliwice

Mgr Tomasz Krzysztof Ratajczyk – „Elektroosadzanie i termiczna modyfikacja cienkich warstw stopów wolframowych do fotokatalitycznego wydzielania tlenu”
Promotor: prof. dr hab. Mikołaja Donten,
Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii

Targi to wydarzenie kolorowe i  artystyczne.  Łączy  nie tylko prezentację najnowszych trendów modowych w biżuterii z najnowszymi systemami technologicznymi i produkcyjnymi. Jest to również bogata oferta warsztatowa dla uczestników biorących udział w prezentacjach, szkoleniach, seminariach, czy konferencjach dla specjalistów.

Składamy serdeczne podziękowanie za udział w tym wydarzeniu.

Kolejne targi odbędą się 05-07.10.2023 r. w tym samym miejscu, jak co roku ul. Prądzyńskiego 12/14 Warszawa (tjexpo.pl). Zawiadomienie ukaże się na naszej stronie.